Czy wiesz, jak prawidłowo czyścić fotele biurowe? Jeśli nie, przeczytaj ten artykuł!

Czy wiesz, jak prawidłowo czyścić fotele biurowe? Jeśli nie, przeczytaj ten artykuł!

Wcale nie musisz być pracownikiem biurowym, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem wyposażenia wnętrz jest odpowiedni fotel. Bardzo często jednak zdarza się, że jest on pomijany podczas codziennych porządków, przez co stan jego czystości nie jest zadowalający. A czy Ty już wiesz, w jaki sposób powinno się czyścić fotele biurowe? Czy jedynym sensownym wyborem jest oddanie go do pralni? Zaraz wszystkie te kwestie staną się dla Ciebie jasne.

Podstawowe czyszczenie – czyli odkurzanie

Czynnością, którą powinieneś wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, jest dokładnie wyczyszczenie fotela za pomocą domowego odkurzacza.

Dzięki temu pozbędziesz się okruchów oraz innych zanieczyszczeń, które znalazły się na Twoim siedzisku.

Oczywiście odkurzanie nie jest na tyle dokładne, aby ograniczać się tylko i wyłącznie do niego, jednak z całą pewnością wykonywanie tej czynności 3-4 razy w miesiącu przyniesie nieco pozytywów.

Czyszczenie zaawansowane – za pomocą wody oraz mydła

Większość foteli biurowych może zostać wyczyszczonych za pomocą najzwyklejszego mydła – w ten sposób będziesz mógł pozbyć się szpecących plam oraz pozostałości po posiłkach.

Czyszczenie za pomocą wody oraz mydła może okazać się również przydatne w przypadku nieprzyjemnych zapachów – z całą pewnością Twój fotel zostanie nieco odświeżony.

Jak często czyścić fotele za pomocą wody? W zupełności powinno wystarczyć 2 razy w miesiącu.

Pranie całkowite – najskuteczniejsza metoda?

Oddanie fotela biurowego do pralni bez najmniejszych wątpliwości powinno przynieść za sobą najwięcej pozytywów.

Znikną bowiem nie tylko wszystkie, nawet najbardziej mikroskopijne zanieczyszczenia, ale również i wszystkie niezbyt przyjemne dla nosa zapachy.

Zanim jednak oddasz swój fotel biurowy do pralni, powinieneś zapoznać się z kilkoma ważnymi, niepisanymi regułami.

Oddanie fotela do prania – o tym nie możesz zapomnieć!

Tak naprawdę najważniejszą zasadą jest to, aby nie oddawać swoich mebli do „pierwszej lepszej” pralni. Pamiętaj, że przecież nie każda musi być przystosowana do czyszczenia tapicerek!

Oczywiście nie chodzi nam w tym momencie o to, aby przeprowadzać dogłębną analizę pobliskich zakładów piorących. Wystarczy jedynie, że zapoznasz się z opiniami innych osób, które oddawały już wcześniej swoje meble (nie tylko fotele biurowe) do prania.

Do pozostałych czynności, które powinieneś wykonać, należy dołączyć również porównanie cen u konkurencyjnych zakładów oraz czas trwania wykonywania usługi.

Firma sprzątająca czy standardowa pralnia?

Bardzo ciekawą alternatywą dla konwencjonalnych pralni są firmy oferujące usługi sprzątania lokali prywatnych oraz firmowych – bardzo często zdarza się, że owe przedsiębiorstwa posiadają sprzęt, dzięki któremu Twoje meble zostaną wyprane na miejscu.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego akapitu, tak i w tym miejscu powinieneś zastanowić się nad tym, czy wybrana przez Ciebie firma sprzątająca jest wysokiej jakości, czyli czy posiada ona pozytywną renomę wśród klientów oraz czy proponowane przez nią warunki są dla Ciebie wystarczająco atrakcyjne.

administrator

Related Articles