Mobilne domki holenderskie stanowią atrakcyjną alternatywę dla klasycznych obiektów letniskowych. Pozwalają w komfortowych warunkach spędzić nawet całe wakacje. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o własnej oazie spokoju, z której będą mogli korzystać według uznania. Czemu wakacje w mobilnym domku holenderskim to świetny pomysł na relaks?
Wakacje w domku mobilnym – dlaczego warto?
Wakacje to czas, który wielu osobom kojarzy się z błogim leniuchowaniem, nieśpiesznym zwiedzaniem nowych miejsc i przebywaniem na łonie natury. Nie dla nich wyjazdy z biurem podróży i zorganizowane wycieczki, które są „pod korek” wypełnione atrakcjami. Właśnie z myślą o nich powstały mobilne domki holenderskie.
Można je posadowić zarówno na działce rekreacyjnej, jak i budowlanej. Stanowią świetną alternatywę nawet dla klasycznych domów wakacyjnych. Nie wymagają bowiem tylu nakładów finansowych. Ponadto powstają w fabryce. W efekcie inwestor nie musi ani doglądać budowy, ani zatrudniać ekip budowlanych. Otrzymuje gotowy do zamieszkania obiekt. Nic więc dziwnego, że cieszą się rosnącą popularnością.
Co jednak sprawia, że wakacje w domku holenderskim są kuszącą alternatywą nie tylko dla wczasów w obiekcie letniskowym, ale nawet zagranicznych wojaży? Przedstawiamy dwa koronne argumenty.
1. Mobilność domków holenderskich. Wakacji w domku holenderskim wcale nie trzeba spędzać w jednym miejscu. Można go bowiem przewozić z miejsca na miejsce. Wystarczy więc znaleźć odpowiednią działkę i ją wydzierżawić na czas pobytu. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kwestiach.
Po pierwsze, posadowienie domku holenderskiego na działce wymaga dopełniania określonych formalności. W wypadku:
- obiektu o powierzchni do 35 mkw. – trzeba dokonać zgłoszenia w starostwie powiatowym. Należy to zrobić minimum 21 dni przed planowanym ustawieniem domku na posesji. Jeżeli postawienie obiektu wymaga jedynie zgłoszenia, nie trzeba być właścicielem gruntu. Wystarczy dysponować umową jego dzierżawy,
- obiektu, który ma więcej niż 35 mkw. powierzchni – trzeba dokonać zgłoszenia budynku nietrwale związanego z gruntem. W tej sytuacji również należy to zrobić na 21 dni przed posadowieniem domku holenderskiego na działce. Wymagane jest także przestawienie obiektu na inną działkę przed upływem 180 dni od dnia określonego w zgłoszeniu.
Po drugie, domek holenderski nie jest pojazdem, mimo że ma koła. Nie podlega rejestracji i nie może poruszać się po drogach na tych samych zasadach co inne pojazdy. Jego transport należy zlecić specjalistycznej firmie. Oznacza to dodatkowy koszt, a jednocześnie stanowi gwarancję, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, a obiekt dotrze na miejsce w idealnym stanie.
Wbrew pozorom konieczność załatwienia niezbędnych formalności i zorganizowania transportu nie są ogromnymi niedogodnościami, zważywszy na możliwość wypoczywania w różnych miejscach. Odrobina samozaparcia i wszystko da się zapiąć na ostatni guzik! Mobilne wakacje w domku holenderskim to świetne rozwiązanie dla urlopowych nomadów, którym nie na rękę spędzanie czasu w jednej lokalizacji.
2. Możliwość dostosowania domku holenderskiego do indywidualnych potrzeb. Kupując domek holenderski na własność, inwestor dopasowuje go do indywidualnych potrzeb. Decyduje m.in. o powierzchni obiektu i układzie pomieszczeń. Określa też, jakie instalacje i sprzęty codziennego użytku mają się w nim znaleźć.
Im większy domek holenderski i bogatsze wyposażenie, tym więcej trzeba za niego zapłacić. W zamian jednak otrzymuje się komfortowo urządzony obiekt, w którym można mieszkać nawet przez cały rok. Mobilne domki holenderskie występują bowiem w wersji całorocznej – są odpowiednio docieplone i wyposażone w instalację grzewczą.
Wakacje spędzone w domku holenderskim to atrakcyjna opcja, która zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Pozwala bowiem wypoczywać na własnych zasadach i w urokliwych miejscach, mając pod ręką wszystko, co niezbędne nie tylko do relaksu, ale i komfortowego mieszkania.
źródło: ecomobilehome.pl