Sprężarki ALUP LARGO — dla stabilnego i wysokiego zapotrzebowania

Sprężarki ALUP LARGO — dla stabilnego i wysokiego zapotrzebowania

Sprężarki śrubowe LARGO marki ALUP to popularne urządzenia przeznaczone do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych. Sprawdź, czym się charakteryzują i czy będą odpowiednie do Twojego zakładu.

Sprężarki LARGO — cechy charakterystyczne

Kompresory LARGO to sprężarki śrubowe o stałej prędkości obrotowej, które zapewniają duży i stabilny dostęp do zapotrzebowania zakładu na sprężone powietrze. W urządzeniach zastosowano wytrzymałe silniki połączone z napędem pasowym z solidną przekładnią zębatą, która pozwala wyeliminować straty powstałe w układach z przeniesieniem napędu. Zastosowanie napędu zębatego niweluje potrzebę napinania pasa dla bardziej wydajnej pracy sprężarki.

Kompresory LARGO to stosunkowo proste urządzenia o sprawdzonej konstrukcji. Zastosowano w nich ograniczoną do minimum liczbę części, co pozwala na szybki i tani serwis. Urządzenia są jednocześnie energooszczędne. Tę cechę zawdzięczają ekonomicznym podzespołom oraz wydajnemu systemowi chłodzenia uzyskanemu dzięki wentylatorowi chłodzącemu o wysokiej sprawności. 

Rodzina sprężarek LARGO

Najmniejszym modelem w rodzinie sprężarek śrubowych o stałej prędkości obrotowej jest LARGO 15-25, która dostępna jest w 4 wariantach mocy, tj. 15, 18,5, 22 i 26 kW i 4 ciśnienia (5, 8,5, 10 i 13 bar). Znajdzie zastosowanie w małych zakładach produkcyjnych i usługowych wymagających dostępu do sprężonego powietrza o stałych parametrach. Kompresory te dostępne są zarówno w formie urządzeń przeznaczonych do montażu na podłodze, jak i na ramie czy na zbiorniku. Dzięki opcjonalnemu wyposażeniu mogą stanowić urządzenie kompletne — tj. takie, które nie potrzebuje elementów dodatkowych do wytwarzania sprężonego powietrza o parametrach technicznych wymaganych przez konkretny proces. Do dużych zakładów przemysłowych polecane są kompresory śrubowe LARGO 55-110 i LARGO 110-160, które mogą pracować w każdych, także trudnych warunkach.

Szczególnym typem sprężarek śrubowych o stałej wydajności  jest model LARGO 11-22E, który zaliczany jest do urządzeń wysoko energooszczędnych. Zastosowano w nim silnik IE3 TEFC-IP55 Siemens Carefree o dużej mocy, który pozwala na wyprodukowanie większej ilości medium przy zużyciu mniejszej ilości energii. 

Wybierz sprężarkę LARGO do pracy w Twoim zakładzie

Kompresory śrubowe LARGO o stałej wydajności charakteryzują się kompaktowymi wymiarami. W efekcie tę samą wydajność możesz mieć w mniejszym urządzeniu, które wymaga mniej przestrzeni do lokalizacji. 

Zaletą sprężarek LARGO jest także szeroki wybór opcji zabudowy. Występują one w wersji stojącej na podłodze, na zbiorniku oraz zabudowanej na ramie. Mniejsze kompresory mogą być postawione bezpośrednio przy stanowiskach pracy, ponieważ cechują się niskim poziomem hałasu. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć zarówno straty ciśnienia na instalacji, jak i ograniczyć ryzyko wycieków, a w efekcie obniżyć koszty serwisowania i wydatków eksploatacyjnych.

Kompresory o stałe wydajności LARGO mogą być wyposażone w wbudowany osuszacz ziębniczy, różnorodne typy filtrów, a także w separator wody i spust kondensatu. Takie rozwiązanie czyni je urządzeniami kompletnymi, gotowymi do pracy w każdych warunkach. Co więcej, w ramach bogatej oferty modeli znajdziesz takie, które mogą pracować w trudnych warunkach związanych z wysoką temperaturą powietrza, dużym zapyleniem i wilgotnością. Odpowiednie wyposażenie opcjonalne pozwala kompresorom LARGO nie tylko na pracę w trudnych warunkach, ale również na emisję sprężonego powietrza o oczekiwanych parametrach w zakresie wybranych klas czystości medium. 

Zaletą sprężarek śrubowych LARGO o stałej prędkości obrotowej jest opcja odzyskiwania energii. Urządzenia mogą odzyskać do 75% ciepła wyemitowanego podczas kompresji gazu. Energia ta może być wykorzystana do realizacji innych procesów w zakładzie. Ważne jest, że system odzysku energii jest nieawaryjny, zatem nie przekłada się na dodatkowe wydatki eksploatacyjne i serwisowe — wprost przeciwnie pozwala zaoszczędzić pieniądze. 

Kompresory LARGO mogą być wyposażone w inteligentne systemy sterowania, które pozwalają na intuicyjną obsługę. Co więcej, sterowniki dają możliwość pełnej kontroli urządzenia, co umożliwia optymalizację jego pracy, obniżenie poboru energii elektrycznej oraz minimalizację kosztów eksploatacyjnych. Sterowniki informują o zagrożeniu wystąpienia usterek oraz o konieczności przeprowadzenia prac serwisowych. To sprawia, że sprężarki śrubowe LARGO mogą pracować długo bezawaryjnie i wydajnie. 

źródło: Czemar.pl

administrator

Related Articles