Tego wyposażenia nie może zabraknąć na sali chorych!

Tego wyposażenia nie może zabraknąć na sali chorych!

Sala intensywnej opieki medycznej oraz sala wybudzeniowa są miejscami, szczególnie wymagającymi zastosowania niezawodnego, nowoczesnego wyposażenia szpitalnego. Urządzenia medyczne, zwiększające efektywność pracy personelu medycznego oraz bezpieczeństwo i komfort pacjentów są niezbędnym elementem wyposażenia sal chorych nie tylko w oddziałach wymagających najszybszych i najsprawniejszych interwencji. Wśród stosowanych produktów na szczególną uwagę zasługują panele nadłóżkowe szpitalne-urządzenia medyczne o szerokiej funkcjonalności i nowoczesnej stylistyce.

Panele nadłóżkowe na sali chorych – co to za urządzenia?

Panele nadłóżkowe wykonywane są z aluminium (czasem z dodatkiem szkła hartowanego), będąc urządzeniami medycznymi, przeznaczonymi do ułatwienia dostępu do energii elektrycznej przy łóżku pacjenta oraz dystrybucji gazów.

Część elektryczno-oświetleniowa pozwala korzystać z łatwego dostępu do gniazdek elektrycznych oraz zapewnia sterowanie światłem nocnym, głównym oraz przyłóżkowym. Dzięki podłączeniu do centralnej dystrybucji, można łatwo skorzystać z dostępu do powietrza, próżni oraz sprzężonego powietrza.

Dodatkowe wejścia pozwalają podłączyć aparaturę medyczną, system przywoływania oraz urządzenia, posiadające port USB.

Jak panele nadłóżkowe wspomagają pracę personelu medycznego?

Dzięki montażu paneli nadłóżkowych za łózkami pacjentów personel może szybko i łatwo uzyskać dostęp do gazów i energii elektrycznej oraz zapewnić pacjentom bezpieczeństwo poprzez niezawodny kontakt z personelem dzięki urządzeniu przywołującemu.

Proste w obsłudze, łatwe do utrzymania w czystości panele aluminiowe muszą spełniać surowe wymagania sanitarno-epidemiologiczne, muszą być zarejestrowane w Urzędzie Rejestrowania Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych, Procedur Biobójczych. Powinny posiadać znak CE.

Panele nadłóżkowe na oddziałach pediatrycznych

W oddziałach pediatrycznych panele nadłóżkowe szpitalne oprócz wielu zalet, związanych z funkcjonalnością spełniają funkcję dekoracyjną i pozwalają małym pacjentom poczuć w sali chorych przyjazną, ciepłą atmosferę.

Wykorzystywane są najczęściej zaoblone elementy szkła hartowanego, zawierające optymistyczne nadruki z motywami roślinnymi, zwierzęcymi lub postaciami z ulubionych kreskówek.

Dla dzieci jest to nie tylko komfort i korzystanie z szybkiego, bezpośredniego dostępu do gazów i aparatury medycznej, ale powiew optymizmu i rzeczywistości w zamkniętym świecie szpitalnych pomieszczeń. Zróżnicowanie motywów tworzy ogromne możliwości aranżacji.

Gdzie zakupić panele nadłóżkowe?

Mimo, iż zakup paneli nadłóżkowych nie powienien być w dzisiejszych czasach niczym wyczynowym, to jednak nadal powinieneś zwracać uwagę na swojego dewelopera.

Wiele profesjonalnych firm dysponuje najwyższej jakości sprzętem medycznym, jednak nie wszystkie są sobie równe. Koniecznie zwróć uwagę na obecność certyfikatów oraz opinię innych osób, które już wcześniej dokonały zakupu.

administrator

Related Articles