Życie w Markach, praca w Warszawie – zalety i wady

Życie w Markach, praca w Warszawie – zalety i wady

Stolica od lat przyciąga osoby szukające atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego i wyższych zarobków. Bywa jednak, że koszty utrzymania przesłaniają zalety zatrudnienia w Warszawie. Żeby pogodzić te dwie kwestie, część osób decyduje się zamieszkać poza stolicą i codziennie dojeżdżać do niej. Dlaczego życie w Markach i praca w Warszawie to dobre rozwiązanie? Jakie są tego zalety i wady?

Niższe koszty utrzymania i wyższa pensja w parze!

Duży i elastyczny rynek pracy, wysokie zarobki i atrakcyjne perspektywy rozwoju kariery sprawiają, że Warszawa przyciąga ludzi z całej Polski. To świetne miejsce nie tylko dla młodych osób, które szukają swojej ścieżki, ale również wysokiej klasy specjalistów z doświadczeniem. Niestety, wysokie koszty utrzymania mogą przysłaniać zalety mieszkania w stolicy, zwłaszcza gdy czynsz lub rata kredytu hipotecznego „zjada” znaczną część wynagrodzenia.

Na szczęście wcale nie musi tak być! Pracować można bowiem w Warszawie, a mieszkać w Markach. To opcja, która pozwala zachować wysokie zarobki i atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów utrzymania. Życie w Markach jest bowiem tańsze niż Warszawie, a może być równie komfortowe. Dlaczego?

Marki to miasto:

  • położone zaledwie 13 kilometrów od Warszawy,
  • dobrze skomunikowane ze stolicą – dzięki trasie szybkiego ruchu S8 oraz transportowi publicznemu,
  • wyposażone w bogatą infrastrukturę – sklepy, restauracje, przedszkola, obiekty sportowe,
  • zapewniające atrakcyjną ofertę mieszkaniową,
  • zlokalizowane w pobliżu terenów rekreacyjnych.

Niższe ceny mieszkań w zamian za czas spędzony na dojazdach

Atrakcyjna lokalizacja i niższe koszty utrzymania to niejedyne aspekty, które działają na korzyść Marek. Miasto cenione jest także za atrakcyjne ceny nieruchomości. Dostępne na rynku mieszkania są tańsze niż lokale zlokalizowane w Warszawie. W efekcie w tej samej cenie można tu kupić nawet dwa razy większą nieruchomość niż w stolicy. To kusząca perspektywa zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do Marek, zwłaszcza że i oferta deweloperów jest kusząca.

Jednocześnie, aby zachować wysoki poziom życia, wcale nie trzeba rezygnować z zatrudnienia w Warszawie i wyższych zarobków. Biegnąca przez Marki trasa szybkiego ruchu oraz transport publiczny zapewniają dobrą komunikację ze stolicą. Dzięki temu do pracy można codziennie dojeżdżać. Ma to jeden minus – trzeba poświęcić czas na dojazdy.

Sielankowe weekendy z rozrywką na wyciągnięcie ręki

Tętniąca życiem stolica to miejsce, w którym zawsze coś się dzieje. Dla osób, które weekendy wolą spędzać z dala od wielkomiejskiego zgiełku, mieszkanie w Markach będzie idealnym rozwiązaniem. Miasto nie tylko zapewnia upragniony spokój, ale również jest położone w pobliżu atrakcyjnych terenów rekreacyjnych – Rezerwatu Przyrody Horowe Bagno oraz Jeziora Czarnego.

Malownicze krajobrazy zachęcają do niespiesznych wędrówek, a także wycieczek rowerowych. By zwiedzać okolicę na dwóch kółkach, nie trzeba nawet dysponować własnym sprzętem. Mieszkańcy mogą bowiem skorzystać z sieci wypożyczalni rowerów miejskich „Koło Marek”.

Na tym jednak nie koniec. Miasto podejmuje bowiem szereg inicjatyw, by zapewnić atrakcyjną ofertę kulturalno-rozrywkową. W Markach prężnie działa Marecki Ośrodek Kultury, organizowane są seanse kina letniego, koncerty, warsztaty oraz happeningi dla rodzin. Na terenie miasta znajdują się też liczne obiekty sportowe, które pozwalają aktywnie spędzić czas.

Jednocześnie Marki są położone na tyle blisko Warszawy, że ich mieszkańcy mają możliwość łatwego skorzystania z rozbudowanej oferty kulturalno-rozrywkowej metropolii. W stolicy nie ma miejsca na nudę – każdy członek rodziny znajdzie tu aktywność, która przypadnie mu do gustu. Wystarczy więc wsiąść w komunikację miejską, by w atrakcyjny sposób wykorzystać czas wolny.

źródło: https://slawbud.pl/

administrator

Related Articles