Będący elementem pakietu MS Office program PowerPoint cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Wydaje się na tyle prosty w użytkowaniu, że wielu pracodawców nie zastanawia się nawet, by szkolić pracowników z jego obsługi. To błąd. Dzięki profesjonalnym szkoleniom można odkryć pełnię potencjału oprogramowania. Dlaczego warto się na nie zdecydować?
Obsługa PowerPointa – szkolenia dla pracowników. Dlaczego warto?
Prezentacje multimedialne tworzone w programie PowerPoint na dobre wpisały się w rzeczywistość. Korzysta się z nich w biznesie, szkolnictwie czy też e-learningu. Wszystko za sprawą ich elastyczności i prostoty projektowania. Nieskomplikowane pokazy slajdów można bowiem tworzyć bez specjalnego przygotowania. Wystarczy odrobina chęci.
Żeby jednak prezentacja PowerPoint realizowała określone cele i nie była jedynie zlepkiem następujących po sobie slajdów, trzeba zgłębić temat projektowania pokazów multimedialnych. Nauka na własną rękę jest możliwa. Najlepsze rezultaty dają jednak profesjonalne szkolenia. Uczestnicy kursu zyskują dostęp do wiedzy praktyków. Dzięki temu mogą tworzyć atrakcyjne prezentacje PowerPoint i ustrzec się błędów.
Dlaczego warto szkolić pracowników z obsługi PowerPointa? Oto główne powody.
- Prezentacje multimedialne tworzone w programie PowerPoint cieszą się dużym uznaniem wśród odbiorców. Odpowiednio zaprojektowane przyciągają uwagę publiczności i sprawiają, że z zaangażowaniem śledzi ona poszczególne slajdy. Połączenie tekstu z grafiką i słowem mówionym ułatwia bowiem zrozumienie omawianego zagadnienia. W efekcie odbiorcy nie mają poczucia, że nic nie zrozumieli i stracili czas. Dzięki szkoleniom z obsługi PowerPointa pracownicy nauczą się tworzyć atrakcyjne prezentacje multimedialne, które przypadną do gustu klientom, kontrahentom czy też inwestorom. Będą też skutecznymi narzędziami kreowania wizerunku firmy.
- Prezentacje PowerPoint mogą realizować różne cele. Wbrew pozorom prezentacje multimedialne tworzone w programie PowerPoint pełnią nie tylko funkcję informacyjną. Za ich pomocą można objaśnić nawet szczególnie zawiłe zagadnienia, wykorzystując np. tabele, wykresy i infografiki. Dzięki umiejętnie dobranym wizualizacjom i zastosowaniu języka korzyści prezentacje PowerPoint realizują też funkcję sprzedażową i są w stanie nakłonić odbiorców do określonego działania, np. wsparcia inwestycji. Odpowiednio skonstruowane szkolenie zaznajomi pracowników nie tylko z technikaliami programu PowerPoint i jego możliwościami, ale również najważniejszymi zasadami projektowania graficznego i przekazywania treści na slajdach. W efekcie tworzone przez nich pokazy multimedialne będą realizować przyjęte cele.
- Program PowerPoint pozwala tworzyć nie tylko prezentacje multimedialne. Wbrew pozorom tworzenie prezentacji multimedialnych to niejedyne przeznaczenie programu PowerPoint. Coraz większym uznaniem w biznesie cieszą się projektowane za jego pomocą slidedocsy. To dokumenty graficzno-tekstowe, które łączą w sobie tekst pisany z wizualizacjami. W efekcie w atrakcyjnej i przystępnej dla odbiorców formie prezentują ważne informacje. Slidedocsy świetnie wyglądają nie tylko na ekranach komputerów, ale również w wersji papierowej. Dlatego korzysta z nich coraz więcej korporacji.
- Program PowerPoint oferuje szereg ciekawych funkcji. Choć program PowerPoint jest prosty w obsłudze, nie oznacza to, że nie może posłużyć do tworzenia skomplikowanych prezentacji multimedialnych. Wręcz przeciwnie. Dysponuje wieloma ciekawymi funkcjami, które pozwalają przekształcić nawet najzwyklejszy pokaz slajdów w prawdziwą petardę! Trzeba jednak wiedzieć, jak je zastosować. W trakcie profesjonalnego szkolenia uczestnicy poznają różne triki, które pozwalają uświetnić prezentację multimedialną, a jednocześnie przyspieszają pracę nad pokazem.
Prezentacje multimedialne mogą stanowić skuteczne narzędzia wizerunkowe. Dlatego należy zadbać o to, aby wyglądały jak najlepiej. Wiedzę na temat projektowania skutecznych pokazów slajdów warto czerpać od najlepszych. Ułatwi to osiąganie firmowych celów przy wykorzystaniu prezentacji PowerPoint.
Źródło: https://tworzenieprezentacji.pl/