Digital Smile Design – kompleksowe leczenie zębów, przewidywalne rezultaty

Digital Smile Design – kompleksowe leczenie zębów, przewidywalne rezultaty

Digital Smile Design, czyli DSD, to rewolucyjny zabieg estetyki jamy ustnej, który pozwala zobaczyć końcowy efekt kompleksowego leczenia zębów przed jego rozpoczęciem. Sprawdź, jak przebiega cała procedura oraz jakie korzyści możesz osiągnąć, decydując się na DSD.

Czym jest Digital Smile Design?

Digital Smile Design powstał jako odpowiedź na znacznie większe oczekiwania i wymagania pacjentów w zakresie estetyki stomatologicznej. DSD to wirtualny projekt jamy ustnej przy użyciu cyfrowo przetworzonych zdjęć i filmów. Na podstawie tego narzędzia można stworzyć wirtualną symulację ostatecznego wyglądu jamy ustnej w nieinwazyjny sposób oraz z wiarygodnymi wynikami.

Ponadto zdjęcia wykorzystywane w technice Digital Smile Design są doskonałym źródłem informacji dla ortodonty podczas wykonywania pożądanych zabiegów stomatologicznych.

Jak przeprowadzana jest procedura Digital Smile Design?

Technika ta rozpoczyna się od wykonania cyfrowych zdjęć i filmów jamy ustnej pacjenta. Pozyskane dane dodawane są do programu komputerowego, gdzie są przetwarzane i przekształcane w parametry, które zostaną wykorzystane do zaprojektowania nowego uśmiechu.

Po przeprowadzeniu badania Digital Smile Design, stomatolog estetyczny i pacjent spotykają się, aby dokonać modyfikacji projektu uśmiechu i omówić rodzaj leczenia, który pozwoli na uzyskanie wymarzonych rezultatów. Leczenie tego typu może łączyć różne techniki, takie jak wybielanie zębów, licówki dentystyczne, korony czy implanty dentystyczne. Parametry, które należy wziąć pod uwagę, aby procedura DSD zakończyła się sukcesem to m.in.:

  • proporcje zębów, tzn. symetryczność pod względem wysokości i szerokości,
  • linia sieczna zębów w harmonii z linią dolnej wargi podczas uśmiechu,
  • linia środkowa zębów zbieżna z linią środkową twarzy,
  • barwa i odcień zębów.

Zalety cyfrowego projektowania uśmiechu

Niewątpliwie największą zaletą innowacyjnego systemu Digital Smile Design jest możliwość wizualizacji idealnego uśmiechu przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego. Istnieje jednak wiele innych zalet, do których można zaliczyć:

  • większą precyzję leczenia i skuteczniejszą diagnozę,
  • zmniejszenie dyskomfortu, liczby wizyt i całkowitego czasu leczenia,
  • lepszą komunikację między specjalistą a pacjentem oraz między członkami zespołu stomatologicznego – dzięki wirtualnej symulacji wszyscy eksperci zaangażowani w leczenie mogą zaplanować je bardziej efektywnie.

Podsumowanie

Digital Smile Design to innowacyjna metoda, która pozwala na uzyskanie wymarzonych rezultatów. Oferuje możliwość zaplanowania leczenia stomatologicznego, przy uwzględnieniu wszystkich preferencji pacjenta względem swojego uśmiechu.

 

administrator

Related Articles