Widły do wózka widłowego na zamówienie – kiedy warto zdecydować się na taką usługę?

Widły do wózka widłowego na zamówienie – kiedy warto zdecydować się na taką usługę?

Widły do wózka widłowego to typ wymiennego osprzętu, który podczas codziennej pracy musi zmagać się z najwyższymi obciążeniami. Widły mają bezpośredni kontakt z transportowanym ładunkiem. Jeżeli przeładunek towarów ma się odbyć w sposób sprawny i bezpieczny, konieczne jest zadbanie o odpowiednio wysoką jakość wideł. Te można wybrać spośród gotowych modeli lub zdecydować się na usługę wideł na zamówienie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeżeli szukasz wideł do wózka widłowego, musisz wiedzieć, czego potrzebujesz. Nie ma znaczenia, czy przeglądasz oferty sklepów, czy może decydujesz się na zamówienie osprzętu. Na pewno należy zwrócić uwagę na długość i udźwig. Poza tym widły do wózków widłowych można podzielić ze względu na to, jak są montowane. Do najczęściej wykorzystywanych propozycji zalicza się:

  • widły standardowe (zawieszane na karetkę),
  • widły przykręcane,
  • widły z zaczepem sworzniowym typu PIN,
  • widły bez zaczepów,
  • widły do pozycjonerów.

Ponadto można wyróżnić również specjalistyczne modele, takie jak:

  • widły składane,
  • widły z powłoką antystatyczną,
  • widły z powierzchnią antypoślizgową,
  • widły odwrócone,
  • widły teleskopowe.

Wykorzystanie wideł zależne jest od zapotrzebowania. Często dochodzi do sytuacji, w których przez pewien czas potrzebne są dłuższe widły. Wiele osób może uważać, że w takim przypadku konieczne jest zaopatrzenie się w drugą parę, ale nic bardziej mylnego. Ciekawym rozwiązaniem są przedłużki do wideł, które stanowią gwarancję szybkiej i łatwej zmiany długości osprzętu.

Widły na zamówienie – co to znaczy?

Wykonanie wideł na zamówienie oznacza, że firma przygotuje sprzęt zgodnie z przedstawionymi wymaganiami. Warto też wiedzieć, że firma może działać zgodnie z określonymi wymiarami lub przesłanym projektem. Możliwa jest też produkcja na wzór dostarczonych elementów, jak i na podstawie numerów seryjnych. Jeżeli potrzebujesz wideł na zamówienie, konieczne jest dokładne przedyskutowanie każdego szczegółu. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i zmniejszy się ryzyko tego, że przygotowany osprzęt nie spełni oczekiwań. Warto także sprawdzić, czy produkcja wideł odbywa się zgodnie z normami ISO 13284 oraz PN-EN ISO 12100 -1/-2. Chodzi o zapewnienie trwałości, bezpiecznej eksploatacji i zgodności z wózkami, które są dostępne na rynku.

Czy widły do wózka widłowego na zamówienie to dobry pomysł?

Widły do wózka widłowego na zamówienie to szansa na to, aby otrzymać osprzęt, który będzie po prostu idealny. Warto jednak pamiętać o tym, że przed dokonaniem zamówienia bardzo ważne jest omówienie każdego szczegółu. Należy jasno określić, jakie widły są potrzebne. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy firma zapewnia zgodność z obowiązującymi normami. W końcu potrzebny jest sprzęt, który będzie gwarancją trwałości i bezpiecznej eksploatacji.

 

administrator

Related Articles